VW POLO 94-99 CADDY 96-04 oświetlenie pokręteł nawiewu
Cena:60,00PLN
Ilość: szt.
Producent:
Lediker
Udostępnij:

Instrukcja montażu: kliknij tutaj

Prezentowany zestaw do samodzielnej zmiany podświetlenia pokręteł nawiewu na diody LED jest dedykowany do samochodów: VW POLO 94-99 oraz VW CADDY z takim samym mechanizmem pokręteł jak na zdjęciu poniżej.

 


 

Zestaw ten pozwala na wymianę podświetlenia w kilkanaście minut. Najwięcej czasu trwa rozebranie i składanie panelu, bo oświetlenie umieszcza się w miejscu starych światłowodów i to praktycznie wszystko. Do montażu nie trzeba znać się na elektryce, nie ma konieczności lutowania i wiercenia. Do zestawu dołączamy szczegółową instrukcję montażu krok po kroku ze zdjęciami.

 Oto przykładowe wersje kolorystyczne, które są możliwe do wykonania:

Zestaw nr 8 czyli cały zielony nie wymaga wymiany folii z ikonkami, jeśli oryginalna nie jest zniszczona. Koszt zestawu bez folii wynosi 42zł.

Aktualnie oświetlenie środkowego kółka jest wykonane tak, aby kolory schodziły się  na samej górze. Na powyższych zdjęciach oświetlenie jest trochę ciemniejsze, aby dobrze było widać kolory. W rzeczywistości jest dużo jaśniej dlatego do zestawu dołączamy regulator jasności, aby można było sobie dostosować jasność pokręteł do reszty wskaźników.

 

Wszystkie diody zamocowane są na specjalnej konstrukcji, którą widać na poniższym zdjęciu. Przygotowanie tego zajęło sporo czasu, ale za to montaż w panelu pokręteł nawiewów jest bardzo prosty. Wystarczy tylko włożyć i podłączyć wtyczkę zasilającą. W przypadku, gdy podświetlenie  znaczka środkowego pokrętła jest inne niż zielone konieczne jest jeszcze usunięcie zielonego filtru. Czynność ta jest szczegółowo opisana w instrukcji montażu.

 

 

Prezentowana konstrukcja ma następujące cechy:

  • jest mocna i stabilna, więc wytrzymała na wstrząsy w aucie,
  • zastosowanie specjalnie przygotowanych światłowodów pozwala na równomierne oświetlenie środkowego pokrętła,
  • przewody zasilające diody są "wtopione" w każdym elemencie konstrukcyjnym,
  • w konstrukcję wbudowane są również rezystory ograniczające prąd każdej diody LED,
  • wbudowany w konstrukcję bezpiecznik zabezpiecza przed przypadkowymi zwarciami w połączeniach pająka,
  • diody zielone zastosowane w oświetleniu mają minimalnie inny odcień od seryjnej zieleni w polo. Jest to tzw. "prawdziwa zieleń", bez domieszki żółtego koloru - dużo ładniejsza od oryginału. Niestety nie ma możliwości zdobycia jasnych diod LED w kolorze oryginału,
  • konstrukcja zawiera dwa konektory pasujące do oryginalnej wtyczki zasilającej żarówkę podświetlenia nawiewu.
Wszystkie diody umieszcza się w istniejących otworach w panelu tak, aby nie trzeba było nic rozwiercać. Główne mocowanie konstrukcji z diodami opiera się na dwóch plastikowych ząbkach widocznych na zdjęciu. 

 

 

Po założeniu oświetlenia z diodami kilka części z żarówkowego oświetlenia staje się zupełnie niepotrzebne.


Do poprawnego oświetlenia konieczne są tylko dwa oryginalne światłowody widoczne na kolejnym zdjęciu. Dzięki wykorzystaniu tych elementów montaż oświetlenia jest dziecinnie prosty(POWIĘKSZENIE ).

 

 

W zestawie oprócz samego oświetlenia jest też folia z ikonkami nawiewu. W oryginale folia ta jest pomalowana od spodu na zielono. Aby móc podświetlić panel innymi kolorami niż ten na folii należy tą folię wymienić. Nasz zamiennik jest identyczny jak oryginał tylko zamiast zielonej farbki ma białą. Poniżej są zdjęcia porównawcze.

 

 

 

 

Zestaw pasuje również do paneli ze starszych modeli z pokrętłami jak na poniższym zdjęciu.

 

 

Tu jednak jest pewne ograniczenie jeśli chodzi o oświetlenie wskaźników na pokrętłach. Można o tym problemie poczytać w skróconej instrukcji montażu, którą można ściągnąć TUTAJ - link .

 

Prezentowana konstrukcja została zarejestrowana w urzędzie patentowym. Kopiowanie i sprzedawanie bez mojej zgody jest zabronione.