Podświetlenie przezroczystych wskazówek licznika - Czerwone
Cena:45.00PLN
Ilość: szt.
Producent:
Lediker
Gwarancja:12 miesięcy
Udostępnij:

W przypadku, gdy tarcze licznika są podświetlone od spodu na przykład tarczami indiglo warto zakupić przezroczyste wskazówki i podświetlić je od spodu. Wskazówki takie  można kupić za nieduże pieniądze, np kupując uszkodzony licznik z vw polo, golfa 4 lub passata b5. Najtańsze są liczniki w wersji angielskiej. Na zdjęciu są pokazane takie przezroczyste wskazówki z VW polo.

as

Pod wskazówki montujemy płytki z diodami LED. W ofercie posiadamy dedykowane płytki z bardzo cienkimi diodami SMD. W komplecie są rezystory do każdej płytki oraz po 20cm przewodu do każdej płytki. Dodatkowo dokładamy rezystory  o trzech różnych wartościach, aby można było ustawić najlepszą jasność podświetlenia.

 qw

Podłączenie płytki jest bardzo proste.

1. Ustawiamy płytki centralnie pod wskazówką i przyklejamy ją np. taśmą dwustronną.

2. Przeprowadzamy przewody przez otwór wskazówki w liczniku. Jeśli to możliwe to zalecane jest poprowadzenie przewodów pod tarczami, ponieważ tarcze docisną przewody i uniemożliwią ich drgania. Takie drgania mogę po czasie ułamać przewody.

3. Do czerwonego kabelka możemy przylutować rezystor i drugą końcówkę rezystora przylutować do plusa zasilania podświetlenia licznika. Plus na okrągłej płytce podświetlenia jest oznaczony czarna kropką.

4. Czarny kabelek lutujemy do minusa zasilania oświetlenia licznika.

 effr

Płytka pasuje pod większość wskazówek spotykanych w licznikach. Wymiary płytki są podane na zdjęciu.

 deew

Opisany zestaw zawiera diody LED w kolorze czerownym. Gdyby ktoś chciał inny kolor proszę pytac o dostępność.