KLON VW GOLF 3 VENTO oświetlenie pokręteł nawiewu ver5
Cena:45,00PLN
Ilość: szt.
Producent:
Lediker
Udostępnij:

Prezentowany zestaw do zmiany podświetlenia pokręteł nawiewu jest dedykowany do golfa 3 i vento. Każdy użytkownik tego auta wie, że standardowe podświetlenie pokręteł nawiewu jest bardzo słabe lub nie ma go wcale. Zmiana tego oświetlenia jest trochę kłopotliwa, dlatego zaprojektowaliśmy konstrukcję z diodami LED, która pozwala na wymianę podświetlenia w kilkanaście minut. Najwięcej czasu trwa rozebranie i składanie panelu, bo zestaw umieszcza się w miejscu starych światłowodów. Do montażu zestawu nie trzeba znać się na elektryce, nie ma konieczności lutowania i wiercenia. Do zestawu dołączona jest szczegółowa instrukcja montażu krok po kroku ze zdjęciami. Zapewniamy też wsparcie techniczne.

 

Oto przykładowe wersje kolorystyczne, jakie mogą być wykonane:

Wszystkie diody zamocowane są na specjalnej konstrukcji, którą widać na poniższym zdjęciu. Przygotowanie tego zajęło sporo czasu, ale za to montaż w panelu pokręteł nawiewów jest bardzo prosty. Wystarczy tylko włożyć i podłączyć wtyczkę zasilającą. W przypadku, gdy podświetlenie  znaczka środkowego pokrętła jest inne niż zielone konieczne jest jeszcze usunięcie zielonego filtru. Czynność ta jest szczegółowo opisana w instrukcji montażu.

W zestawie oprócz konstrukcji z diodami LED są dwa światłowody do oświetlenia środkowego pokrętła, dwa separatory kolorów oraz wkręt mocujący.

 

 

Prezentowana konstrukcja ma następujące cechy:

  • jest mocna i stabilna, więc wytrzymała na wstrząsy w aucie,
  • przewody zasilające diody są "wtopione" w każdym elemencie konstrukcyjnym,
  • w konstrukcję wbudowane są również rezystory ograniczające prąd każdej diody LED,
  • wbudowany w konstrukcję bezpiecznik zabezpiecza przed przypadkowymi zwarciami w połączeniach pająka,
  • zastosowane w zestawie diody LED koloru zielonego minimalnie różnią się od fabrycznego podświetlenia. Jest to jednak tzw. "żywa zieleń" dużo ładniejsza od oryginału. Niestety jasne diody LED w takim kolorze jak fabryczne przyciski nie są produkowane,
  • dodatkowo w konstrukcji wprowadzono możliwość regulacji jasności, ponieważ te diody LED są dużo jaśniejsze od reszty wskaźników i można w prosty sposób dopasować do jasności wskaźników podświetlenie pokręteł nawiewu.
  • konstrukcja zawiera dwa konektory pasujące do oryginalnej wtyczki zasilającej żarówkę podświetlenia nawiewu.
Wszystkie diody umieszcza się w istniejących otworach w panelu tak, aby nie trzeba było nic rozwiercać. Główne mocowanie konstrukcji z diodami opiera się na dwóch plastikowych ząbkach widocznych na zdjęciu. 

 

 

Po założeniu oświetlenia z diodami kilka części z żarówkowego oświetlenia standardowego staje się zupełnie niepotrzebne. Części te widoczne są na poniższej fotce.

 

 

Do poprawnego oświetlenia koniecznie muszą zostać tylko dwa oryginalne światłowody widoczne na kolejnym zdjęciu. Dzięki wykorzystaniu tych elementów montaż podświetlenia jest możliwie najprostszy.

 

 

 

Prezentowana konstrukcja została zarejestrowana w urzędzie patentowym. Kopiowanie i sprzedawanie bez zgody autora jest zabronione.

W ofercie posiadamy również proste w montażu zestawy LED do innych podzespołów w passacie B 4o. Zapraszamy do przeglądnięcia pozostałych prezentacji w dziale VW Passat B4. Oferujemy również usługi zmiany oświetlenia LED przełączników, paneli itp. Na wszystkie usługi jest gwarancja 24 miesiące. Zainteresowanych prosimy o kontakt.