Golf 3 / Vento/B4/T4 oświetlenie wyłącznika świateł - zestaw
Golf 3 / Vento/B4/T4 oświetlenie wyłącznika świateł - zestaw
Golf 3 / Vento/B4/T4 oświetlenie wyłącznika świateł - zestaw
Cena:40,00PLN
Ilość: szt.
Producent:
Lediker
Udostępnij:

Gwarancja 4 lata


Jednym z najtrudniejszych elementów do modyfikacji podświetlenia w golfie III jest wyłącznik świateł. Wszystkie ikonki tego wyłącznika oprócz pokrętła są podświetlone jedną żarówką. Wymiana żarówki na jedną diodę LED w dowolnym kolorze nic nie da, ponieważ dioda świeci tylko na wprost a większość światła od żarówki jest rozprowadzana na boki światłowodami do poszczególnych ikonek. Dodatkowo każda ikonka jest pomalowana od spodu na zielono, więc przy słabym podświetleniu inne kolory nie będą w ogóle widoczne. W środku jest również bardzo mało miejsca więc mogą się tam zmieścić jedynie diody LED do montażu powierzchniowego tzw. SMD

 

        Widok przełącznika z przodu   Ikonki pomalowane od spodu na zielono
 as  qq

 

Przygotowaliśmy zestaw, który pozwala najprościej jak się tylko da podświetlić ten wyłącznik diodami LED. Pod każdą ikonką znajduje się bardzo jasna dioda SMD i te diody są już zmontowane na jednej płytce. Dwa kabelki zasilające z tej płytki lutujemy do styków po żarówce. Dodatkowo lutowania wymaga jeszcze jedna dioda od podświetlenia pokrętła wyłącznika wraz z rezystorem i to tyle lutowania. Trochę więcej roboty jest z rozebraniem wyłącznika. Więcej o tym można przeczytać w dalszej części artykułu. Gdyby ktoś miał problem z lutowaniem można przesłać do nas wyłącznik do przeróbki. Skrócona instrukcjam ontażu jest do pobrania tutaj -> INSTRUKCJA

WERSJE KOLORYSTYCZNE

Na poniższym zdjęciu opisano wszystkie elementy, które mogą być podświetlone.

 qsz
 

Symbole 1-7 najłatwiej podświetlić na zielono lub czerwono, ponieważ nie wymaga to zmywania zielonej farby. Jeśli ktoś chciałby mieć te symbole niebieskie lub białe konieczne jest zmycie zielonej farby pod spodem. Jest to trochę ryzykowne, ponieważ bardzo często oprócz zielonej farby zmywa się też farba biała i czarna i wtedy symbole ikonek mogą "zniknąć".

Symbole oznaczone numerem 8 są podświetlone jedną dodatkową diodą LED o średnicy 3mm. Tu kolory podświetlenia mogą być dowolne: zielony, czerwony, niebieski, biały, żółty, pomarańczowy.

Pokrętła oznaczone numerem 9 mają naklejoną folię również pomalowaną na zielono od spodu. Jeśli te pokrętła mają być zielone to nic nie przeszkadza. W przypadku podświetlenia na inne kolory konieczna jest wymiana tych folii. Identyczne folie bez zielonej farbki dołączam do zestawu

Okienko 10 to kontrolka, która się świeci po załączeniu świateł postojowych. Występuje tylko w niektórych wyłącznikach w słabym kolorze zielonym i jej wymiana nie jest konieczna. Do podświetlenia potrzebna jest dioda LED okrągła o średnicy 3mm w dowolnym kolorze.

Okienka 11 i 12 to kontrolki, które się świecą po załączeniu świateł przeciwmgielnych. W oryginale są w kolorze zielonym i pomarańczowym. W większości modeli występuje tylko jedna kontrolka od tylnych świateł przeciwmgłowych. Do wymiany podświetlenia potrzebna jest jedna lub dwie diody prostokątne 2x5x7mm o dowolnym kolorze.

Oto przykładowe podświetlenia jakie wykonałem do tej pory.

 22

 23

 

Przy zakupie proszę o wybór pokazanej wersji kolorów lub opisać inną. Do zestawu dołączamy szczegółową instrukcję montażu i w razie problemów służymy pomocą.

Podstawowy zestaw zawiera:

- moduł z diodami LED i kabelkiem zasilającym,

- dwie naklejki do pokręteł,

- jedną diodę LED to podświetlenia pokrętła 8,

- dwa rezystory do ewentualnego zmniejszenia jasności diod LED na płytce,

- szczegółową instrukcję montażu.

 wq

Nie zaleca sie zmiany koloru kontrolek 10, 11 i 12, ponieważ ich kolor jest określony w przepisach ruchu drogowego. Jeśli ktoś bardzo chce zmienić kolor kontrolek,  to można dokupić osobno diody:

- okrągła 3mm do kontrolki 10 od świateł postojowych

- prostokątne 2x5x7mm do kontrolek 11 i 12 od świateł przeciwmgłowych

 Zamawiając zestaw proszę dokładnie określić jakie mają być kolory:

- ikonek 1-7 ,

- wyłącznika 8,

- regulatorów numer 9

Możliwe jest też zakupienie samych naklejek na pokrętła w cenie 5zł/sztuka. Zestaw wraz z montażem u nas kosztuje 85zł plus koszt wysyłki. Usługa nie obejmuje zmywania zielonej farby pod symbolami 1-7.